Najbardziej wciągające seriale.

Najbardziej wciągające seriale.

wciągające seriale

Chyba nikogo nie trzeba uświadamiać, że obecnie na świecie góruje moda na oglądanie wszelakich seriali. Zamykamy się w domach, w swoim pokojach. Robimy wszystko, by chociaż przez parę godzin odłączyć się od rzeczywistości. Bo przecież tylko na jednym odcinku się nie skończy !  W każdym dużym mieście, możemy napotkać bilbordy z taką treścią ” Już wkrótce nowy sezon, nie przegap żadnego odcinka. Bądź na bieżąco ! „

Dajemy się wciągnąć w nieustanne odbieranie informacji, których jedynym celem jest zachęcenie potencjalnego odbiorcy i sprowadzenie go do domu przed telewizor. A najlepiej, żeby jeszcze napędził popyt na zimne piwo i chipsy. Bo nie będę ukrywał, ale chyba prawie każdemu z nas taki „trójkącik” odpowiada… 🙂

Dobra, jestem uzależniony od oglądania. Szczególnie jeśli są to wciągające seriale. Uwielbiam w taki sposób marnować tyle nie wykorzystanego czasu, który mógłbym poświęcić na wiele innych bardziej przydatnych życiowo rzeczy. Ale cóż, każdy ma chyba jakąś słabość. A ja się do swojej jak najbardziej potrafię przyznać.

Według mnie, najbardziej wciągające seriale:

 

1. SUPERNATURAL

Serial opowiada o życiu dwóch braci Deana i Sama Winchester, którzy od najmłodszych lat szkoleni są, by w przyszłości móc posługiwać się mianem „łowców”. Ich życiowym celem jest pozbawienie tego świata wszelkich nadprzyrodzonych kreatur. Jako dzieci stracili matkę w dość tajemniczych okolicznościach. Przez co ich ojciec John Winchester całe swoje życie opierał na tropieniu zła, które spowodowało stratę najbliższej mu osoby. Żądni zemsty na stworzeniu, które zniszczyło ich życie wplątują się w coraz to trudniejsze misje, z jakimi muszą się sprostać. Często ratując przy tym wiele istnień. Ich „fach” jest o tyle skomplikowany, że nie dostają za niego żadnego wynagrodzenia. Przez co zmuszeni są do popełniania różnych przestępstw, począwszy od posługiwania się lewymi kartami płatniczymi, do podawania się za agentów federalnych.

Serial jest na tyle dobrze przemyślany, że nie brakuję w nim różnego rodzaju zaczerpnięć do dawnych wierzeń różnych kultur na świecie, wątków religijnych, a także historycznych. Wiele scen w trakcie tej produkcji, jest oparta na typowym amerykańskim humorze. A dodatkową ciekawostką jest fakt, iż aktor wcielający się w Sama Winchestera, ma Polskie korzenie 🙂

2. DEXTER

Jeśli widok krwi Ci nie straszny, to z pewnością ten serial jest dla Ciebie. Dexter Morgan z pozoru zwykła i spokojna osoba, która na co dzień zajmuję się dość nie typowym zajęciem. A mianowicie prowadzi badania miejsc zbrodni, przeprowadza analizę krwi w departamencie policji.  Wieczorami zaś wymierza sprawiedliwość na własną rękę, przy pomocy dość drastycznych środków. Jako dziecko był świadkiem morderstwa jego rodziców, co strasznie odbiło się na jego psychice. W jego głowie urodziły się dziwne zapędy, które prowadziły go do makabrycznych zbrodni. Jego morderstwa były doskonałe, za sprawą „kodeksowi”. Jaki był mu przekazany przez jego przybranego ojca, który nauczył go w jaki sposób tuszować ślady i uniknąć odpowiedzialności.

W tej produkcji nie brakuje fantastycznej muzyki, która sama w sobie mrozi krew w żyłach.  Cała ta mroczna otoczka panująca wokół Dextera, skłania nas do zastanowienia się czy Dexter popełniając, zbrodnie co prawda tylko na gorszych od siebie (w jego mniemaniu) sam nie staje się takim potworem, którego nie ma kto kontrolować. Czy ma on prawo wymierzać sprawiedliwość na własną rękę? Czy to, że morduje jedynie złych ludzi usprawiedliwia go od odpowiedzialności za jego czyny ? Na te wszystkie pytania, odpowiesz sam zagłębiając się w mroczną historię dextera.

3.MENTALISTA

 Tytułowym bohaterem serialu jest Patrick Jane (Simon Baker), który posiada nadzwyczajne umiejętności obserwowania otoczenia, analizy zachowania. Niezwykłe dary jakie posiadał, wykorzystywał do oszukiwania ludzi w celu majątkowym. Swoją arogancją sprowokował seryjnego morderce o pseudonimie „Czerwony John”. Przez co zostały mu odebrane dwie najważniejsze osoby w jego życiu, żona i córka zamordowane we własnym domu. Pogrążony w smutku, pragnąć zemsty porzuca dotychczasowe życie i znajduję pracę jako konsultant policyjny. Dzięki swoim zdolnością, pomaga rozwikłać nawet te najtrudniejsze sprawy. Swoim sprytem i bezczelnością, często doprowadza do przeróżnych sytuacji, w których przestępcy pod presją dziwnych zachowań Patricka. Potrafią się sami przyznać do popełnionej zbrodni. Oczywiście praca w Policji  dla niego nie jest bezinteresowna, dzięki temu z pozoru jest bliższy poznania tożsamości Czerwonego Johna i dokonania na nim zemsty za odebranie mu bliskich.

Oryginalność tytułowego bohatera jest bez wątpienia czymś, na co już na samym początku serialu zwracamy uwagę. Jego dziwne zachowanie, specyficzne poczucie humoru, aroganckie obycie i bezpośredniość sprawiają, że postać Patricka Jayna jest wyjątkowa. Oglądając jego sposoby na rozwiązywanie przeróżnych zagadek, chcielibyśmy sami posiadać takie zdolności, dzięki którymi żadna tajemnica nie będzie nam straszna.

Czy dla was też są wciągające seriale i czy macie już swoją listę ulubionych?  Jeśli tak, to podzielcie się nią w komentarzach.

Udanej niedzieli 🙂

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

8 Replies to “Najbardziej wciągające seriale.”

  1. A ja jestem w tej dziwnej mniejszości – nie oglądam! Miałam krotki (hmm…) epizod zauroczenia Chirurgami, ale od kiedy scenarzyści zaczeli nieznośnie miksować fabułą – wylogwałam się 😉

  2. „Dexter” jak najbardziej, ale gdzie „Wayward Pines”?? Każdemu obiecuję jedno: że po kilku odcinkach będzie gryzł kanapę z emocji :)- czego życzę i Tobie 😀

  3. Polecam jeszcze… Narcos… The Walking Dead… The Killing… Homeland… oczywiście Gra o tron….. Detektyw /serial hbo / … jeszcze jest kilka dobrych… jestem od seriali uzależnioniona i dobrze mi z tym ???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: