Nawet te drobne rzeczy mogą nas cieszyć.

Nawet te drobne rzeczy mogą nas cieszyć.

drobne rzeczy

Codzienność potrafi być naprawdę przytłaczająca. Nieustannie martwimy się i odbiegamy swoimi myślami do dnia, który ma dopiero nastąpić. Patrzymy przez pryzmat planów i życiowych celów, które za wszelką cenę pragniemy zrealizować. Marudzimy i narzekamy jakie to nasze życie jest ciężkie, trudne i przytłaczające. Zapominamy przy tym, że powinniśmy czerpać przyjemność z nawet najdrobniejszych rzeczy…

Nie zapominajmy o prawdziwym szczęściu, które nam towarzyszy w naszej codzienności.

Ja o tym zapomniałem, popełniłem ten błąd i w ostatnim czasie stałem się kimś zupełnie obcym dla samego siebie. A co dopiero dla osób, na których mi najbardziej zależy. Stałem się egoistą, który kompletnie wyłączał się na potrzeby i słowa wypowiadane z ust ludzi, których darzę największym zaufaniem.  Pomimo moich drobnych sukcesów dzięki którym mogę wreszcie spełniać się w moich planach na przyszłość, przestałem czerpać radość z życia. Popadłem w jakiś dziwny smutek, tak naprawdę nie mając do tego żadnych podstaw. Zamknąłem się w sobie. Po prostu, pisząc z grubsza nawaliłem.

Ale pora chwycić się za ”mordę” i wreszcie dostrzec, że życie potrafi być czymś naprawdę fascynującym. Bo przecież najważniejsze jest tak naprawdę to, by być szczęśliwym we własnym ciele. Dzięki temu, nie będziemy dłużej postrzegać rzeczywistości jako swojego wroga i nauczymy się czerpać przyjemność z życia.

Drobne rzeczy, które cieszą.

 

Na co dzień nie dostrzegamy czegoś wyjątkowego w drobnych rzeczach, które są obecne ciągle w naszej perspektywie. Wszędzie się spieszymy, zerkając na zegarek. Nie smakujemy prawdziwego życia będąc święcie przekonanym, że niczego w nim nie zmienimy.

A co jeśli Ci powiem, że smak lodów z budki potrafi być taki sam, gdy po raz pierwszy ich spróbowałeś. Pochłoniesz je w mgnieniu oka, mając ochotę na ciągle kolejne porcje. A najbliższa, która jest w zasięgu Twoich oczu znajduję się w rękach osoby, która Ci w danej sytuacji towarzyszy. Smak piwa, może przypominać młodzieńczą ciekawość. Gdy za wszelką cenę, starałeś się przekonać własnych rodziców, by dali Ci chociaż trochę skosztować piany.

Spacer w znane Ci miejsce, może być naprawdę fascynujący. Szczególnie, gdy dzielisz go z kimś i poczujesz pragnienie i chęć na nowo odkrywać w bliskiej Ci osobie wszystko, co tak bardzo długo dawało Ci prawdziwe poczucie bycia szczęśliwym człowiekiem. Zastanów się kiedy ostatnio spojrzałeś na kogoś w taki sposób, jakbyś po raz pierwszy tę osobę dostrzegł i wiedział, że jedyne czego pragniesz to zamienić z nią parę słów.

Zacznij dostrzegać drobne rzeczy i gesty. Świat nie przybiera tylko czarno białych barw. A otaczająca nas rzeczywistość naprawdę potrafi wzbudzić w nas te najlepsze odczucia. Niech jedzenie sprawia Ci przyjemność, bo dla mnie zawsze będzie to ulubiona dyscyplina sportowa. Niech rozmowa, będzie muzyką dla Twoich uszu. Niech widok rodziny, dziewczyny, chłopaka i przyjaciół zawsze wywołuje na Twoich ustach uśmiech, który na długo może pozostać w ich pamięci.

Udanej niedzieli !

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

4 Replies to “Nawet te drobne rzeczy mogą nas cieszyć.”

  1. Doceniać małe rzeczy to ogromna sztuka, nie każdy to potrafi. Ja w chwilach zwątpienia patrzę na dzieci, na męża na moje odbicie, nie jesteśmy jakoś bardzo chorzy, mamy co jeść. Bliscy nas kochają i wspierają 🙂 i w tedy jakoś tak wszystko odchodzi do lamusa, wszystko w sensie troski i zmartwienia 😉

    1. Bardzo mnie cieszy Twój komentarz. Świetnie, że w rodzinie znalazłaś taką swoją oazę szczęścia, bo właśnie to jest najważniejsze. Żyjemy codziennością, a nie dostrzegamy tego, że w naszym otoczeniu są osoby, które dają nam poczucie spełnienia. 🙂

  2. Warto doceniać małe rzeczy w życiu, czasem niestety tylko tyle nam pozostaje 🙂 Życie jest tak ulotne, że naprawdę warto czerpać z niego pełnymi garściami i doceniać każdy dzień, bo każdy może być tym ostatnim 🙂

    1. Dokładnie, życie jest ulotne i często o tym zupełnie zapominamy. Zapominamy, że nie da się odzyskać utraconych chwil.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: