Spontaniczne decyzje potrafią ubarwić nasze życie.

Spontaniczne decyzje potrafią ubarwić nasze życie.

spontaniczne decyzje

W życiu każdego z nas przyszedł taki moment, w którym jedyne czego potrzebowaliśmy to uciec w miejsce, gdzie będziemy potrafili pozbierać swoje myśli. Spontaniczne decyzje, które potrafią w nas wzbudzić pokład dodatkowej energii, powinny częściej pojawiać się w naszej głowie. Niezależnie czy jest okres wakacji, czy po prostu potrzebujemy pewnego bodźca do delikatnej zmiany…

Spontaniczne decyzje mogą obejmować małe aspekty naszego życia.

Co roku przed okresem wakacji wszyscy popadamy w pewnego rodzaju panikę. Zadajemy sobie cały czas to samo pytanie. Gdzie w tym roku pojechać? Przeglądamy oferty różnych biur podróży. Organizujemy swój wolny czas na własną rękę, wydzwaniając w poszukiwaniu wolnego noclegu. Zazwyczaj zapominamy przy tym, co jest tak naprawdę najważniejsze w okresie odpoczynku.  Często dopada nas stres, bo robimy wszystko na ostaniom chwilę. Mam świadomość, że w wielu przypadkach planowanie jest jedynym sposobem na zorganizowanie swoich wakacji. Bo przecież, trzeba wcześniej dopasować swój zasłużony urlop. Dochodzą też inne obowiązki, które w jakimś stopniu nas znacząco ograniczają. Ale niestety ferie letnie się już skończyły, chociaż studenci mają jeszcze jeden miesiąc. A ja wyjechałem na krótki wyjazd, co można zaobserwować na moich kanałach społecznościowych. W tym wpisie jednak,  nie chcę poruszać głównie wątku wakacji. Chce Was uświadomić, że czasami warto podejmować spontaniczne decyzje nawet w naszym codziennym życiu. Nikt nie powiedział, że mamy skupiać się cały czas na tych samych czynnościach, nie nadając życiu jakiegokolwiek polotu.

Więc, dlaczego nie warto wszystkiego planować?

  1. Może dlatego, że czasami nie mamy wpływu na różne okoliczności, które potrafią nasze plany totalnie rozsypać. Nie jesteśmy wstanie przewidzieć i zaplanować wszystkiego na sto procent. Niestety nasze życie jest pełne nie oczekiwanych sytuacji, nie koniecznie z których będziemy zadowoleni.

  2. Życie może być znacznie ciekawsze gdy damy się po prostu porwać pomysłom, które przychodzą do naszej głowy w dość absurdalnych momentach. Czy masz czasami tak, że w Twojej głowie zrodził się pewien pozytywnie zwariowany pomysł. A jedyną przeszkodą, która Cię ogranicza. Jest myśl o tym co sobie inny o Tobie pomyślą, przecież jesteś za stary na takie wygłupy!

  3. Podczas planowania dosłownie wszystkiego dochodzi dodatkowa dawka stresu. A chyba nie muszę Was uświadamiać, że przez ciągłe obawy wasze życie staje się naprawdę smutne. Nie mówiąc już o tym, że znacząco się skraca.

  4. Nie musisz mieć całego życia pod kontrolą, czasami małe niespodziewane sytuację wcale jakoś dosadnie nie zaburzą Twojego funkcjonowania. A spontaniczne decyzje podejmowane pod wpływem emocji, potrafią mieć naprawdę pozytywny wydźwięk.

  5. Często przy planowaniu dosłownie wszystkiego zapominamy o tym, co jest tak naprawdę najważniejsze. Nie mamy odwagi po prostu żyć  i boimy się podejmować ryzyka, pozostając ciągle w słodkiej strefie komfortu.

Nie daj się porwać rutynie i nadaj życiu jakiś pozytywny bodziec.

Na pewno doświadczyłeś takiego stanu, gdzie miałeś nieodparte wrażenie, że Twoje życie nie zmierza w dobrym kierunku. Twoja codzienność przypomina Ci bardziej szarą egzystencję, niż czerpanie z niej tego, co najlepsze. Każdy Twój najmniejszy krok musi być dokładnie zaplanowany i przemyślany. Nie możesz pozwolić sobie na odrobinę odmienności bo przecież spontaniczne decyzje zaburzą całkowicie Twoje funkcjonowanie. Czas wreszcie uświadomić sobie, że czasami właśnie potrzebne są nam te spontaniczne decyzje. Zamiast pogrążać się w rutynie, która z pewnością prędzej czy później pojawia się w naszym życiu. Dajmy się porwać chwilą nasyconym emocjami i decyzjami podjętymi dosłownie w ciągu paru minut. Czasami właśnie takie zachowanie, potrafi dać nam naprawdę dużą dawkę dodatkowej energii. Nie chce Cię namawiać byś rzucił wszystko i wyjechał na drugi koniec Polski w celu naładowania baterii. Pragnę jedynie uświadomić Cię, że warto chociażby stopniowo wdrażać w nasze życie pomysły, które przychodzą do naszej głowy w najmniej oczekiwanym momencie. Miejmy jakąś przyjemność z życia i nie pozwólmy by ogarnęła je rutyna. A spontaniczne decyzję, naprawdę mogą nam w tym pomóc. Niech to będzie pozytywny bodziec, który da nam naprawdę porządnego kopa.

Udanej niedzieli ! 🙂

 

 

6 Replies to “Spontaniczne decyzje potrafią ubarwić nasze życie.”

  1. Zgadzam się w100%! Czasem mówią na mnie człowiek spontan, bo nie mam z tym problemu by nagle gdzieś pojechać (o ile pozwalają na to fundusze) 🙂 nie znoszę planowania, bo zazwyczaj trzeba te plany zmieniać, poprawiać, albo po prostu spontanicznie zdecydować co robić. Masz rację, że nieplanowane, podjęte na szybko decyzje ubarwiają nasze życie i na pewno pozbawiają monotonii. Bardzo dobry wpis! Pozdrawiam 🙂

  2. to prawda, że spontanicznym ludziom żyje się łatwiej. i pewnie również ciekawiej. oczywiście wszystko ma swoje wady i zalety, ale wakacje akurat jak najbardziej powinny być spontaniczne. w końcu chodzi o to, żeby odpocząć i wyluzować.

  3. zyciowego spontanu najbardziej uczą dzieci. ja przy moich oduczyłam sie planować i idę w wielu kwestiach na żywioł. masz rację tak jest lepiej

  4. A ja lubię taką zaplanowaną spontaniczność – wiem, co czeka mnie danego dnia, ale nie nastawiam się, że wszystkie plany muszą być zawsze zrealizowane za wszelką cenę 🙂

  5. Spontany są najlepsze – bo zawsze dzieje się ostatecznie coś, co cię zaskakuje. Ale do tego trzeba na nowo dorosnąć – im człowiek starszy tym sztywniejszy kij ma w tyłku 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: