Jakie są zasady picia alkoholu?

Jakie są zasady picia alkoholu?

zasady picia alkoholu

Na przestrzeni lat ukształtowały się w naszych głowach jakieś ogólne zasady picia alkoholu. Każdy szanowany gentleman je zna i ich przestrzega. Nie ważne czy jest w pierwszym lepszym pubie, czy na ważnym bankiecie. Są pewne zasady i trzeba je znać!

Zasady picia alkoholu. Czy ja coś o nich wiem?

Tak całkiem poważnie?

To niewiele…

Wyznaję tak naprawdę tylko dwie! Spożywać z umiarem i w ramach rozsądku, oraz picie tego co mi smakuje, a nie podążanie ślepo za dyktandem innych. Szczerze mówiąc z chęcią bym się nauczył tych wszystkich szarmanckich reguł. Niestety na razie mój budżet mocno, by ten pomysł zakwestionował.

Przeglądając ostatnio Facebooka natknąłem się na konwersację na profilu znanej marki napojów gazowanych. Teraz zastanawiacie się pewnie, co do cholery ma to do zasady picia alkoholu? Chwila, już wyjaśniam.

Znowu niewiele…

Dobra, przestaje wam robić wodę z mózgu.  Nie chce w żaden sposób tym tekstem przedstawiać wszelkich kanonów, bądź panujących zasad podczas spożywania procentowych trunków. Nie mam w tym zakresie wiedzy, a w sieci znajdziecie wiele treściwych wpisów na ten temat.

Jedyne czego pragnę to pokazać wam, co mnie tak cholernie irytuje…  A denerwuje mnie to, że niektóre osoby mają czelność dyktować, sugerować komuś w jaki sposób mają spożywać alkohol, a nawet kwestionować czyjeś kubki smakowe. To, że jesteś „barmanem” nie uprawnia Cię do pisania tekstów w stylu:

„Co ty wiesz o picu whisky?”

W postach, gdzie ktoś wyraża swoją opinie, że po prostu smakuje mu takie połączenie whisky ze znanym napojem gazowanym. A nie degustowanie, single maltów z najwyżej pułki. Mi również bardziej „podchodzi” rozcieńczanie whisky ze wszelkimi napojami typu cola. Jakoś nie odczuwam bym tak bardzo „grzeszył” mieszając przecież tak szlachetny trunek i łamiąc wszelkie zasady pica alkoholu. Tak naprawdę pij w taki sposób, jaki Ci smakuje. Nie patrząc na pseudo znawców w tej dziedzinie.

Nasz komfort smakowy wyznacza zasady picia alkoholu.

Chyba nie muszę pisać, że to wam ma smakować to co znajduję się w waszych szklankach. Nie podążajcie ślepo za opiniami, między innymi takich barmanów, albo jak kto woli baranów. Którzy za wszelką cenę chcą pokazać, że nie masz racji i pomimo wyrobionego sobie smaku masz pić tak, a nie inaczej. Wiesz… tak naprawdę to Ty trzymasz szklankę i Ty decydujesz co się w niej znajduję. Przecież nie każdy musi być koneserem wina, whisky bądź innych trunków.

Przyznam się, że gdy po raz pierwszy próbowałem wina (na moje nieszczęście było to wytrawne) to po pierwszym łyku musiałem je dosłodzić kilkoma łyżeczkami cukru… Tak, poważnie to zrobiłem. No cóż, młodzieńcza głupota. Stwierdziłem, że wino mi nie smakuje i „polepszę” w taki sposób jego smak. Każdy popełnia jakieś głupoty, może i łamie wszelkie zasady picia alkoholu. Może rzeczywiście nie znam się, bo przecież nie jestem sommelierem. Ale czy to nie oznacza, że nie mogę pić w taki sposób, jaki ma mi smakować?

Spokojnie, powoli się uczę i przyzwyczajam do smaku wina i nie dosypuję do niego więcej cukru! 🙂

A u Ciebie, jakie są najważniejsze zasady picia alkoholu i czy denerwuje was również to, że ktoś zagląda wam do szklanki?

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

3 Replies to “Jakie są zasady picia alkoholu?”

  1. Choc nie jestem facetem alkohol lubię, zwłaszcza wino (bez cukru), wiskey mi nie smakuje, chyba, że amerykański bourbon, bo ma inny posmak. Uwielbiam brandy. I zgadzam sie z Tobą w zupełności, każdy pije co lubi i nikt nie ma prawa tego krytykować, nawet jaki pijesz czerwone do ryby, to twój wybór. Dla mnie „pijakiem” wszechczasów był Hemingway, ale on zawsze pił, to na co miał ochotę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: